Ucuz Uçak Bileti
THY Bilet Anadolu Jet Sun Express Bilet Atlas Jet Bilet Bora Jet Bilet Pegasus Bilet Otobüs Bileti Hızlı Tren Bileti


Atlas Jet Ucuz Uçak Bileti

Atlasjet Bilet Satış


Atlasjet Biletimi nasıl alırım?


Evinizden ofisinizden hatta yolda yürürken bile Atlasjet’ten e-bilet almanız mümkündür. Atlas Jet Online Biletinizi, internet üzerinden online olarak, telefonda kredi kartı bilgilerinizle veya satış ofisimize gelerek alabilirsiniz.


İsim girerken nelere dikkat etmeliyim?


Rezervasyon yaptığınız isim ve soyadınız havalimanında ibraz edilecek kimlik belgesi ile mutlaka aynı olmalıdır.


İnternetten opsiyonlu rezervasyon yapabilir miyim?


Hayır, opsiyonlu rezervasyon için Çağrı Merkezimizi aramanız gerekmektedir.


İnternetten bilet alırken kredi kart numaramı vermem güvenli midir?


Web sayfamız üzerinden yapılan rezervasyonlarda kredi kartınızı çekinmeden kullanabilirsiniz, çünkü işlemleriniz ve kart bilgileriniz 3D güvencesi ile korunmaktadır.


İnternetten aldığım biletlerde nasıl değişiklik yapabilirim ya da bileti nasıl iptal ettirebilirim?


İnternetten aldığınız biletler üzerinde işlem yapmak için PNR numaranızla birlikte Çağrı Merkezimizi arayarak iptal yada değişiklik işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.


Biletimi kaybedersem veya PNR numaramı unutursam uçabilir miyim?


Evet, PNR numaranızı hatırlamasanız bile isminizi ve kimlik belgenizi verdiğiniz zaman uçabileceksiniz. Yine de bilet ve bagaj işlemlerinizin hızlı yapılabilmesi için PNR numaranızı vermeniz önemlidir.Atlas Jet Bilet Self Check-in nasıl yapılır?


  • Havalimanı ulaştığınızda self check-in (kiosk) cihazlarını bulabilirsiniz.
  • Atlas jet Jetmil Kart’ ınızı kullanarak bir sonraki adıma ilerleyebilirsiniz.
  • Dokunmatik ekranı kullanarak rezervasyon numaranızı girdikten sonra uçuş bilgilerinize ulaşabilirsiniz.
  • Listeden kendi adınızı ve/veya beraberinizde bulunan check-in yapacak yolcuları seçebilirsiniz.
  • Yolcuları seçtikten sonra ekranda belirecek oturma planından koltuğunuzu seçebilirsiniz.
  • Biniş kartınızı bastırabilirsiniz. (Boarding kartı, 3D’ den geçmiş ve şartları uygunsa basılabilir)
  • Uçuş kapısına yönelebilirsiniz.

Cep telefonunuza SMS ile Barkod linkini yollamanız, kiosklarımızın (self check-in cihazları) bulunduğu havalimanlarında hem koltuk numarasını seçmesini (daha önce seçmediyse) hem de boarding kartını hızlı bir şekilde üretmesini sağlayacaktır. Bu işlemler yollamış olduğunuz linkten görüntülediği barkodu kiosklardaki okuyucuya yaklaştırması ile gerçekleşecektir. Bagajı olan yolcularımız daha sonra kendileri için özel online check-in kontuarlarından bagaj işlemlerine devam edebilirler.


Yolcunun cep telefonunun GPRS teknolojisini destekliyor olması gerekir. Kiosk makinelerimizin olduğu havalimanları: İstanbul, Antalya, Bodrum, İzmir, Ercan.


Uçuş Bilgileri


Atlas Jet Uçak Biletleri Yurtdışı seyahatlerinizde; uçuşunuzdan en az 2 saat önce havalimanında hazır bulununuz. Uçağa yolcu alma işlemleri, uçuş saatinden 45 dakika önce sona erer. Yurtiçi seyahatlerinizde ise, uçuşunuzdan en az 1,5 saat önce havalimanında hazır bulununuz. Uçağa yolcu alma işlemleri, uçuş saatinden 30 dakika önce sona erer.


Uçuş gününden önce pasaport, kimlik ve vize geçerlilik sürelerinizi lütfen kontrol ettiriniz. 16 yaşından küçük çocukların da vizeye tabi olduklarını unutmayınız. Yolcularımız yurtdışı seyahatlerinde, seyahat ettiği ülkenin talep ettiği uygulamaları, yerine getirmekle mükelleftir. Atlasjet’in, gerekli uyarılarda bulunduktan sonra, yolcularının karşı ülkeye kabul edilmemesi halinde, hiçbir sorumluluk kabul etmediğini unutmayınız. Yolcularımız dışarıdan satın aldıkları herhangi bir alkollü içeceği uçak içerisinde içemezler.


Uçuş Emniyeti


Atlasjet biletlerinde, Tüm uçuş boyunca kullanılması sakıncalı ve yasak olan cihazlar: Radyo ve telsiz vericileri, uzaktan kumandalı oyuncaklar ve elektromanyetik dalga yayan tüm aletler. Uçuş emniyeti için inişte, kalkışta ve kemer ikaz ışıkları yanarken kullanılması sakıncalı ve yasaklı olan cihazlar: MP3 çalar, elektronik oyunlar, taşınabilir bilgisayar, disk çalar, radyo ve televizyon alıcıları, taşınabilir video aletleri, DVD, VCD ve benzeri batarya ile çalışan elektronik ve elektrikli aletler.Hasta ve Hareket Kabiliyeti Kısıtlı Yolcularımız!


Hasta ve hareket kabiliyeti kısıtlı yolcularımız; rezervasyon ve/veya bilet alırken mutlaka bilgi veriniz. Yapmanız gerekenler hakkında bilgi alınız.Hasta yolcunun uçması için, hastalık türünü belirten ve bu hastalığın uçakla seyahatine engel teşkil etmeyeceğine dair doktor raporu gerekmektedir.Doktor raporunun tarihi 10 günden eski olamaz.


Doktor raporu olmayan yolcunun havaalanı meydan doktorundan, uçmasında sakınca olmadığına dair rapor alınması gerekmektedir. Hasta ve hareket kabiliyeti kısıtlı yolcunun, refakat gerektiren durumlarında yolcu beraberinde refakatçi getirilmez ise yolcu uçurulmaz. Tekerlekli sandalye talep eden yolcunun, bu hizmetin gerekliliğini raporla belgelemesi gerekmektedir.


Bebek Yolcularımız


0-24 ay arasındaki bebek yolcularımız için, rezervasyon esnasında mutlaka bilgi veriniz. 7 gününü bitirmemiş bebekler kesinlikle uçuşa kabul edilemez. Bebeğin çanta şeklindeki puseti, max 70x30 cm olmalı, biberon, çocuk bezi, yastığı, yorganı haricinde başka malzeme ile doldurulmamalıdır. Kabinde ücretsiz taşınır.


Hamile Yolcularımız


Uçakla seyahat eden hamile yolcularımız; rezervasyon yaptırırken ve bilet alırken mutlaka bilgi veriniz ve yapmanız gerekenler hakkında bilgi alınız. Şirketimiz uçuşlarında 28 haftasını bitirmiş (7 ayını bitirmiş), 35 haftanın içinde olan hamile yolcuların “uçakla seyahatlerinde sakınca yoktur” ibareli bir doktor raporu almaları gerekmektedir.


Doktor raporu olmayan yolcularımız meydan doktorundan rapor alabilirler. Rapor tarihi 7 günden eski olamaz. Raporsuz hamile yolcularımız uçuşa kabul edilemez. 35. haftadan sonra doktor raporu olsa dahi hamile yolcu uçuşumuza kabul edilemez.


Refakatsiz Çocuk Yolcularımız


6 yaşından gün almış, 12 yaşından gün almamış çocuk yolcularımızın refakatsiz seyahatleri için; Seyahatlerinin tüm parkurlara ait rezervasyonlarının onaylanmış olması, Ebeveyn veya kanuni temsilcisinin “Refakatsiz Çocuk Taşıma Yetki Belgesi” ni doldurup imzalaması gerekmektedir.


Evcil Hayvanlar


Uçak kabininde evcil hayvan taşınması, ancak rezervasyon yapılması ile mümkündür. Mutlaka bilgi veriniz ve yapmanız gerekenler hakkında bilgi alınız. Evcil hayvanlar, yolcu tarafından getirilen ve uçak içine sığabilen max 45x35x23 cm ölçüsündeki kutu ve/veya muhafazası içinde kabine alınır. Evcil hayvan (kedi, köpek, küçük ötücü kuş türleri papağan da dahil), muhafazası ile birlikte tartıldığında, ağırlığının 6 kg’ı geçmemesi gerekir.


Evcil hayvanın sağlık, aşı ve kimlik belgeleri yanında bulundurulmalıdır. Evcil hayvanlar uçuşlarımızda, yolcu kabininde, ücretli taşınır. Bagaj bölümümüzde, evcil hayvan taşınmamaktadır.


Bagajınız


Kayıtlı bagajınızda; kırılabilir veya bozulabilir maddeler, para, mücevher, değerli metaller, ziynet eşyası, bilgisayar, elektronik cihazlar, ciro edilebilir kıymetli evrak, senetler veya değerli belgeler, ticari belgeler, pasaport ve diğer kimlik belgeleri veya kopyaları bulunamaz. Atlasjet, bagajınızda bulunan hiçbir değerli eşyadan sorumlu değildir.


Bilet bagaj kontrolünüz sırasında, bagajınızın etiketlendiğinden emin olunuz, etiketlerinizi kontrol ediniz ve başka yolcu adına kaydettirmeyiniz. Kayıp ve hasar durumunda tarafınıza tazminat ödenmeyecektir.


Bagajınızın üzerine ad/soyad, telefon numarası ve adres bilgilerinizi içeren isim etiketini mutlaka takınız. Etiketleri bankomuzdan temin edebilirsiniz. Aktarmalı uçuşlarınızda, bagajınızın hangi noktaya kadar etiketleneceğini mutlaka bildiriniz.


Ücretsiz olarak taşıyabileceğiniz bagaj ağırlığı; Yurtiçi seyahatlerinizde 20 kg, Elit Card sahibi ve Business Class seyahat eden yolcularımız için 30 kg.’dır. Taşıma hakkını aştığınız durumda, fazla bagaj ücreti ödemeniz gerektiğini unutmayınız. Bir adedi 32 kg’ı aşan bagajlarınız, hiçbir şekilde tek parça olarak kabul edilmeyecektir.


Zeytinyağı, turşu, salça gibi akıcı maddeler; aseton, kolonya gibi yanıcı maddeler ve bagaj niteliği taşımayan teneke kutu, çuval, naylon torba, bidon gibi eşyaların uçağa alınmayacağını unutmayınız.


Varış noktasında teslim alamadığınız bagajınız için, kayıp eşya ofisine başvurunuz. Bagaj etiketini ibraz ediniz. Bagajınızın şekli, rengi, markası ve içindekilerle ilgili olarak görevlileri bilgilendiriniz.


Kabinde SADECE 1 ADET EL BAGAJI TAŞIYABİLİRSİNİZ! Alabileceğiniz el bagajına ait ağırlık ve boyutlar: Maximum ölçüleri 25x45x56 cm ve 8 kg’ dır. El bagajınızda; çakı, bıçak, tırnak makası, çakmak gibi kesici, delici ve patlayıcı eşyalar bulundurulamaz.