Ucuz Uçak Bileti
THY Bilet Anadolu Jet Sun Express Bilet Atlas Jet Bilet Bora Jet Bilet Pegasus Bilet Otobüs Bileti Hızlı Tren Bileti


Burgaz Uçak Bileti

Burgaz Uçak Bileti

Burgaz Uçak Bileti


Burgaz için en uygun fiyatlı uçak biletlerini web sitemizden online olarak yada Çağrı Merkezimizle iletişime geçerek satın alabilir ve uçak biletlerinde peşin fiyatına 5 taksit kampanyamızdan yararlanabilirsiniz. Burgaz için uçuş yapan tüm havayolları ve diğer tüm uçuş detayları ve bilet fiyatları ile ilgili müşteri temsilcilerimiz size en uygun şekliyle yardımcı olacaklardır.
Burgaz

Bulgaristan'ın dördüncü en büyük şehri Burgaz geleneksel ekonomik saygınlığıyla dikkat çeker. Burada yaşayan insanlar şehrin endüstriyel ağırlığından kaynaklanan bir üne sahip olduğunun farkındadır. Yaralı bir boksör gibi Burgaz da çekici olmayan işlerde gösterdiği yüksek başarının beğenilmesini istemektedir.

Burgaz gerçekten de Karadeniz'deki komşularından çok daha fazla sanayileşmiştir. Petrol rafinerisinin bağlantılı olduğu bir dizi kimya işletmesi vardır, ama bunların hepsi şehrin gerisinde yer alan göllerin üstünde veya kıyısında bulunmaktadır. Bölgesel olarak demir cevheri de çıkartılmakta ve Bulgaristan’ın okyanus balıkçılığı filosunun bulunduğu hareketli açık deniz limanından ihraç edilmektedir. Bu aktiviteler sanki yeterince döküntü yaratmıyormuş gibi, Burgaz büyük bir tuz çıkarma bölgesinin de merkezidir ama terkedilmiş tuz tavlaları deri tedavisinde oldukça yararlı olduğu söylenen yapışkan siyah bir çamuru açığa çıkarmaktadır.

Endüstriyel varoş bölgesi çirkin görünse de, şehir merkezi bunun tam tersidir. Kalabalıktan ve gürültüden kaçan ziyaretçileri Karadeniz sahilindeki dinlence yerlerinde, konforlu ve aile değerlerine sahip bir ortamda hoş bir şekilde ağırlar. 1903’te demiryolunun bölgeye ulaşmasından sonra gelişimi büyük bir ivme kazanmıştır ve 19. yüzyılın sonlarıyla 20. yüzyılın başarındaki şehir peyzajı bir daha asla komünizmin beton yapılarına yenilmemiştir.

Pastel renkli yapıların bulunduğu caddeleri, parklar ve meydanlar çevreler. Sağladığı huzurlu yaşam ortamıyla, başka yerlerde popüler olan çılgın kıyı partilerinden uzak kalmayı yeğleyen ziyaretçileri kendisine çekmeyi başarır. Buradaki 6.000 üniversite öğrencisinin yarattığı hareket zaten yeterlidir. Burgaz Karadeniz'de kendinizi dinleyebileceğiniz ve sağlıklı bir şekilde dinlenebileceğiniz bir yerdir.

Nüfus
206.000 (2006)

Ne Zaman Gidilmelidir
Mayıstan Eylüle kadar gidebilirsiniz ama şehrin folklor festivalinin her dört yılda bir yapıldığını unutmayın.

Kaçırılmaması Gerekenler
Doğa ve Bilim Müzesi. Etnografya Müzesi. Bogoridi Bulvan’nın bir köşesinde bulunan sıra dışı Gramofon Heykeli. Açık hava yaz tiyatrosu gösterileriyle Deniz Bahçesi Plajı. St. Kril (Cyril) ve Methodius Katedrali. Troikata Meydanı'nda önceden Komünist Parti 'nin genel merkezi olan 1980'lerden kalma “sosyal-gerçeklik" hükümet binası.

Bilinmesi Gerekenler
Burgaz, Vespasianus tarafından emekli askerler için bir yerleşim yeri olarak kurulmuştur. Roma imparatoru onlardan gemi hareketliliğini kontrol etmelerini istemiştir.