Ucuz Uçak Bileti
THY Bilet Anadolu Jet Sun Express Bilet Atlas Jet Bilet Bora Jet Bilet Pegasus Bilet Otobüs Bileti Hızlı Tren Bileti


Omsk Uçak Bileti

Omsk Uçak Bileti

Omsk Uçak Bileti


Omsk için en uygun fiyatlı uçak biletlerini web sitemizden online olarak yada Çağrı Merkezimizle iletişime geçerek satın alabilir ve uçak biletlerinde peşin fiyatına 5 taksit kampanyamızdan yararlanabilirsiniz. Omsk için uçuş yapan tüm havayolları ve diğer tüm uçuş detayları ve bilet fiyatları ile ilgili müşteri temsilcilerimiz size en uygun şekliyle yardımcı olacaklardır.


Omsk

Steplerden gelen Kırgız göçebelerini gezginlerden ve ticaret yollarından uzak tutmak için, Om ve Irtış Irmaklarının birleştiği yere 1716'da yapılan ahşap bir kale ile Omsk şehri resmen kurulmuştur. Yüzyılın sonunda ahşapların yerine yapılan orijinal taş surlar ve Tobolsk ile Tara kapıları hâlâ görülebilir. Günümüzde Kazakistan'a ait olan Stepler bölgesinin ve Batı Sibirya'nın idari merkezi haline gelmiştir. Ayrıca Oınsk’a genel valinin konağına eşdeğer bir askeri akademi ile katedraller, kiliseler, camiler ve sinagoglar da yapılmıştır.

Trans-Sibirya demiryolunun tamamlanmasıyla ticaret patlamış ve 1910 Sibirya Fuarı günümüzde görülebilen şehir merkezinin şekillenmesine yardımcı olmuştur. Burada Sibirya mimarisini yansıtan Neo-Klasik yapılar ve köşkler bulunmaktadır. Devrimden sonra kısa süreliğine Rusya'nın başkenti olmuştur (1918) ve yine kısa süreliğine kraliyet altın rezervlerini elinde tutmuştur. Ama Omsk’un altın çağı sona ermiştir. Sovyetler, bölgesel başkenti taşımıştır ve 2. Dünya Savaşı sırasında sanayiden yarar görmüş olsa da, şehir 1990'ların sonuna kadar ziyaretçilere kapanmış ve askeri üretim ile eğitimin merkezi olmuştur.

Omsk'un vatandaşları tarihi kalıntıları canlandırmış. Kazaklar ve SibiryalIlar kültürel dostluklarını pekiştirmiş ve ziyaretçilere rahat bir ortam sağlanmıştır. Her yıl düzenlenen Sibirya Maratonu, yeni parklar, Mayakovski eğlence kompleksi ile şehir giderek gezilmesi daha zevkli bir yer haline gelmekte ve modernleşmektedir.

Nüfus
1.134.000(2002)

Ne Zaman Gidilmelidir
Nisandan Ekime kadar gidilebilir.

Kaçırılmaması Gerekenler
1896’da inşa edilen, Sovyetler tarafından yıkılan ve 2001-4 arasında itinayla restore edilen Rus Revivalist Domıition Katedrali. Neo-Klasik tarzdaki St. Nicholas Katedrali'ndeki (1840) Sibirya Kazak buluntuları. Dostoyevski'nin Omsk’a sürüldüğünde kaldığı. 18. yüzyılın sonundan kalma askeri hapishane. Nikolsky Prospekt'teki güzel ahşap ticaret evleri. Krestovozdvizhensky Ortodoks Katedrali. Aralarında iki şapelin, kasaba evlerinin ve Omsk Tiyatrosu'nun da bulunduğu Lyubinsky Prospekt'teki 1890-1900'den kalma yapılar. "Deniz feneri" kulesiyle genel valinin konağında bulunan tarih müzesi.

Bilinmesi Gerekenler
Omsk'un 134 vatandaşı “Sovyetler Birliği'nin Kahramanlan" ilan edilmiştir.