Ucuz Uçak Bileti
THY Bilet Anadolu Jet Sun Express Bilet Atlas Jet Bilet Bora Jet Bilet Pegasus Bilet Otobüs Bileti Hızlı Tren Bileti


pegasus bilet

Kurallar


 • 20 kg’ın üzerinde fazla bagajınız olması halinde artan değer için havalimanlarında fazla bagaj ücreti üzerinden ödeme yapılması gerekir.
 • Önceden satın alınan bagaj kg hakkının,uçuşa getirilen bagaj ağırlığından daha fazla olması halinde, fazla ödenen kg için iade yapılamaz. Eksik kg ödemesi yapılmış ise aradaki kg farkı kadar havalimanında fazla bagaj ücretleri üzerinden ödeme yapılır.
 • Bebekler için kg satışı yapılmaz, 2 yaşından küçük bebekler,tüm uçuşlarımızda 10 kg serbest bagaj hakkında sahiptir.
 • Dış hattan iç hatta ve iç hattan dış hatta olan bağlantılı uçuşlarda, dış hattın serbest bagaj hattı uygulanır.
 • PNR’da birden fazla kişi olması durumunda her bir misafir için ayrı ayrı bagaj kg hakkı satın alınmalıdır.
 • Satın alınan kg hakkı bir başka kişiye devredilemez.
 • Rezervasyon değişikliklerinde satın alınan bagaj kg hakkı, değişiklik yapılan yeni uçuşa otomatik olarak aktarılır. Varsa ücret farkı tahsil edilir veya iadesi yapılır.
 • Uçuşun iptali durumunda satın alınan kg ücreti de otomatik olarak iade edilir. Uçuş iptal edilmeden bagaj iadesi yapılmaz.
 • Kayıtsız bagajın bir adedi geçmemesi ve 20 cm x 30 cm x 55 cm boyutları ile 8 kg ağırlığını aşmaması gerekmektedir.


Bebek ve Çocuk Misafirler


Seyahatin başladığı gün 0-24 ay arası olan bebek, misafir olarak kabul edilir.Doğumdan itibaren ilk 48 saat içinde bebek misafir ve anneleri, doktor raporu olsa dahi uçuşa kabul edilmezler. İlk 48 saatten itibaren ilk 7 günün sonuna kadar ise, anne ve bebeğin uçakla seyahatinde engel olmadığını belirten doktor raporu ile uçabilirler. Uçuş içi emniyet kuralları gereği bir bebeğe refaket edebilir.


8 günlük-24 ayı tamamlamamış bebek misafirler:

 • Ebeveyn / 18 yaşını doldurmamış yetkili kişi ile seyahat edebilir.
 • Bebek ücreti uygulanır.
 • Refakat kabin memuru verilmez.

24 ayı tamamlamış:

 • Yalnız başına seyahat edemezler.
 • Ebeveyn / 18 yaşını doldurmuş yetkili kişi ile seyahat edebilir.
 • Refakat kabin memuru verilmez.

7 yaşından gün almış-13 yaşından gün almamış çocuk misafirler:

 • Yalnız başına seyahat edebilirler.
 • Çocuk ücreti / indirimi uygulanır.

Refakatsiz seyahat edecek olan çocuk misafirlerin seyahati, ebeveyn veya kanuni temsilcisinin iznine bağlıdır.’Refakatsiz Çocuk Taşıma Yetki Belgesi’ formu doldurulur, ebeveyn veya kanuni temsilcisine imzalattırılır. Refakatsiz çocuk, uçağın kalkış saatinde yer personeli tarafından uçağa götürülerek, kabin amirine teslim edilir. Bu süre içerisinde çocuğun ailesi veya kanuni temsilcisinin havaalanında beklemesi gerekmektedir. İniş istasyonunda çocuk, kabin görevlisi tarafından yer personeline teslim edilir. Yer personeli, çocuğu almaya yetkili kişiye teslim eder.


 • Uçuşlarımızda seyahat edecek çocuk ve bebeklere uygulanacak ücretler hakkında web sitemizden, Pegasus Bilet Hattı’ndan ve acentalarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Refakatsiz çocuk misafir kısıtlamaları: Refakatçi


 
Çocuk Misafirin Yaşı Yalnız Yetişkin 13-18 Yaşları Arasındaysa 18 Yaşından Büyükse
0-24 Aylık (3 Yaşından Küçükse) Seyahat Edemez. Seyahat Edebilir. Seyahat Edemez. Seyahat Edebilir.
2-6 (7 Yaşından Küçükse) Seyahat Edemez. Seyahat Edebilir. Seyahat Edemez. Seyahat Edebilir.
7-12 ( 13 Yaşından Küçükse) Refakatsiz Seyahat Edebilir. Seyahat Edebilir. Seyahat Edemez. Seyahat Edebilir.

Transfer ve transit uçuşlarda refakatsiz çocuk misafir kabul edilmez. ( Kabin memuru refakatçisi olanlar hariç.)


Refakatsiz çocuk işlemi:


 • Refakatsiz çocuk misafiri gönderen kişi ve karşılayacak kişi havalimanında Pegasus kontuarına geçerli kimlik belgesi ( Nüfus cüzdanı veya ehliyet ) ile başvurmalıdır.
 • Refakatsiz çocuk misafiri gönderen kişi, uçak karşı meydana ininceye kadar gönderilen havalimanında beklemek zorundadır.


Check - In


Pegasus’ta check-in işlemleri, iç hatlarda 30 dakika, dış hatlarda ise tarifeli kalkış saatine en geç 45 dakika kala sona erer.Bu süreye kadar bagaj ve check-in işlemlerini tamamlamamış olan misafirler o uçuşla ilgili tüm haklarını kaybederler. Check-in esnasında iç hat uçuşlarınızda fotoğraflı bir kimlik kartının ( nüfus cüzdanı, ehliyet, evlilik cüzdanı ) dış hat uçuşlarımızda pasaport veya nüfus cüzdanının hazır bulundurulması gerekmektedir. Kıbrıs’a yalnız seyahat eden 18’inden gün almamış çocuklar, T.C. Nüfus Cüzdanı ile seyahat edeceklerse anne veya babalarının vekaletnamesi gerekmektedir. Vekaletname noter veya resmi makamlarca tasdikli olacaktır. 18’inden gün almamış misafirler; anneleri ile seyahat edeceklerse babalarının, babaları ile seyahat edeceklerse annelerinin vekaletnamesi gerekmektedir.


Check - In Bedeli


13 Eylül 2011 tarihinden itibaren satın alınacak tüm biletlerden, biletleme esnasında PNR daki her bir yolcu ve her bir uçuş segmenti için iç hatlarda 2 TRY, dış hatlarda 2 € (veya karşılığı mahalli para birimi) check in bedeli tahsil edilecektir. Aynı uçuş numarası ile icra edilen transit uçuşlar için tek check-in bedeli, farklı uçuş numaraları ile icra edilen bağlantılı uçuşlarda, her bir uçuş numarası için ayrı ayrı check-in bedeli uygulanır.


Evcil Hayvanlar


Çağrı Merkezi’mizi arayarak beraberinizde taşımayı planladığınız evcil hayvan için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Evcil hayvan tanımına iç hatlarda, köpek,kedi ve kuş, dış hatlarda ise yalnız köpek ve kedi girer ve kabin içinde 55 x 40 x 20 cm ölçülerinde,misafirlerimizin temin ettiği kutularda taşınabilir. Dış hatlarda kuşların taşınması seyahat edilen ülkenin regülasyonuna göre değişmektedir. Evcil hayvan taşıma kuralları ve ücret bilgilerine web sitemiz flypgs.com adresindeki ‘genel kurallar’ bölümünden ulaşabilirsiniz.Hamile Misafirler


Hamileliğin 28.haftasının sonuna kadar doktor raporuna ihtiyaç yoktur.


 • Tekli Komplikasyonsuz Hamilelik: 28.haftanın bitiminden itibaren, 36.haftanın sonuna kadar yazılı doktor raporuyla uçabilir. 36.haftanın bitiminden sonra doktor raporuyla olsa dahi misafir uçuşa kabul edilemez. Doktor raporu uçuş tarihinden maksimum yedi gün önce alınmış olmalıdır.
 • Çoklu Komplikasyonsuz Hamilelik: 28.haftanın bitiminden itibaren,

32.haftanın sonuna kadar yazılı doktor raporuyla uçabilir.32.haftanın bitiminden sonra doktor raporuyla olsa dahi misafir uçuşa kabul edilemez. Doktor raporu uçuş tarihinden maksimum yedi gün önce alınmış olmalıdır.


 • Komplikasyonlu Hamilelik: Misafir mutlaka yazılı doktor raporu sunacaktır. Uçuş tarihinden maksimum 7 gün önce alınmış olmalıdır. Daha geriye dönük alınmış olan raporlar geçerli kabul edilmeyecektir. Rapor açık şekilde, misafirin uçakla seyahatinde engel olmadığını belirtmeli,onaylayan tıp doktorunun kaşe ve imzasını içermelidir.

İlave Koltuk


Misafirlerimizin, bir takım özel nedenlerden dolayı, yanlarında bir ekstra koltuk talep etmeleri halinde bu ilave koltuktan da misafir için talep edilen ücret alınır. Pegasus Bilet Hattı ile irtibat kurarak talepte bulununuz.


Taşınabilen Alet ve Malzemeler


Uçuşlarımızda beraberinizde taşınmasını talep ettiğiniz müzik aletleri ve spor malzemeleri için Pegasus Bilet Hattı ile bağlantı kurarak, taşınacak malzemenin cinsi, boyutları hakkında bilgi verilmesi gerekmektedir. Sportif malzemelerin taşınması ve bunların ücretlendirilmesi,misafirin serbest bagaj hakkından bağımsız olarak belirlenmiştir.


Golf Takımı


Golf seti 14 golf sopası, 24 top ve bir çift ayakkabıdan oluşur. Tüm tarifeli ya da charter uçuşlarımızda, golf takımı taşıma hakkı serbest bagajdan bağımsız olarak 10 kilograma kadar ücretsiz, bunun üzerindeki her kilo için fazla bagaj ücreti uygulanacaktır.


Yardım Gereksimi Olanlar


Yolculuk esnasında tekerlekli sandalye ve ambulift talepleri için Pegasus Bilet Hakkı ile irtibat kurulması gerekmektedir. İşitme ve görme engelli misafirlerimiz refakatsiz olarak uçuşa kabul edilir. Görme engelli misafirlerimiz yanlarında refakat köpekleri ile uçuşa kabul edilebilir. Refakat köpeklerinin kabinde taşınması ücretsizdir. Hem görme özürlü hem de işitme engelli misafirlerimiz 18 yaşını doldurmuş bir refakatçi ile uçuşa kabul edilir. PNR’ da misafirin özel durumu bildirildikten sonra ayrıca köpek bilgisi verilmelidir. Pegasus Bilet Hattı ile irtibat kurarak talepte bulununuz.


Otopark Bilgilendirme Notu


Pegasus Hava Yolları ile seyahat eden tarifeli iç ve dış hat misafirlerimiz, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı terminal dışında yer alan Pegasus EKOPARK’tan günlük 10 TL ücretle yararlanabilirler.Detaylı bilgi ve ücret tarifesi için flypgs.com’u ziyaret edebilirsiniz.


Bagaj Tanımı ve Muhteviyatı


Bagaj, yolculukla ilgili olarak misafirin giyimi, kullanımı, kolaylığı, rahatlığı için uygun veya gerekli olan nesne, madde ve diğer şahsi mallar anlamına gelir. Misafir bagajının muhteviyatı giyim eşyasından oluşmaktadır.


Bagaj içerisinde kırılabilir ve bozulabilir maddeler, elektronik aletler, müzik aletleri, ilaçlar, değerli eşyalar ( para, mücevherat, ticari ve kıymetli doküman, pasaport ve kimlik vb.), tehlikeli maddeler ( ateşli silah, mermi, kimyasal nitelikli madde vb.) bulundurulamaz. Bu tür eşyaların kaybından ve zarar görmesinden taşıyıcı sorumlu tutulamaz. Kendi adına bagaj etiketli ibraz edemeyen misafirlerimize karşı sorumluluk kabul edilmez.


Tüm havayolu şirketlerinin bagaj sorumlulukları sınırlı olduğundan önemli eşyalar el bagajında taşınmalıdır. Misafirlerimize özel seyahat sigortası yaptırılması tavsiye edilmektedir.


Bagajınız Çıkmadığında veya Hasarlandığında Yapılması Gerekenler


Bagaj kayıpları veya hasarlarının fark edilir edilmez havaalanında bulunan ilgili ‘Kayıp Eşya Ofisi’ ne bildirilmesi gerekmektedir. Bagajı çıkmayan misafirlerimiz aynı gün varış salonunu terk etmeden "İstasyon Kayıp Eşya Ofisleri"’ne ;


 • Seyahat Bileti
 • Bagaj Etiketi
 • Kimlik (Nüfus Cüzdanı,Pasaport)

ile müracaat ederek, ‘Bagaj Aksaklık Raporu’ (PIR) tutturmalı ve bu evrakları saklamalıdır. Pegasus uçuşunuzda meydana gelen bagaj aksaklıklarında havacılık sektörünün en kapsamlı ve gelişmiş online sistemi olan ‘World Tracer’ kullanılmaktadır.