Ucuz Uçak Bileti
THY Bilet Anadolu Jet Sun Express Bilet Atlas Jet Bilet Bora Jet Bilet Pegasus Bilet Otobüs Bileti Hızlı Tren Bileti


Rotterdam Uçak Bileti

Rotterdam Uçak Bileti

Rotterdam Uçak Bileti


Rotterdam için en uygun fiyatlı uçak biletlerini web sitemizden online olarak yada Çağrı Merkezimizle iletişime geçerek satın alabilir ve uçak biletlerinde peşin fiyatına 5 taksit kampanyamızdan yararlanabilirsiniz. Rotterdam için uçuş yapan tüm havayolları ve diğer tüm uçuş detayları ve bilet fiyatları ile ilgili müşteri temsilcilerimiz size en uygun şekliyle yardımcı olacaklardır.
Rotterdam

Ren Nehri’nin geniş deltasında kurulmuş olan Avrupa’nın en büyük liman kenti Rotterdam belki çok ünlü bir yer olmayabilir, ama yılda dört milyon ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Hollanda'nın ikinci büyük kozmopolit kentidir ve Yeni Maaş Irmağı tarafından, merkezi kuzey kıyısında olmak üzere ikiye bölünmüştür.

Liman bugün tarihi kentten, Kuzey Denizi’ne kadar yaklaşık 40 kilometre boyunca uzanır. Orijinal tarihi liman, kent merkezinin bir parçasıdır ama eklenen liman bölümlerinin de Kullanılmaya başlanmıştır. Bölgenin büyük bölümü kanallar üzerinde ıslah edilmiş topraklardan oluşur. Çalışkan bir şehir olan Rotterdam, 2. Dünya Savaşı’nın başında neredeyse tamamen tahrip olmasına rağmen etkileyici bir sanayi mirasına, dikkate değer köprülere, tüneller ve kanallara sahiptir. Bunların yanında çeşitli müzeleri, uluslararası üne sahip bir orkestrası ve birçok tiyatrosu vardır.

2001 Avrupa Kültür Başkenti seçilme onurunu Porto’yla paylaşmış önemli bir kültür merkezidir. Bütün bunlar dikkat çekici modern mimari örnekleri, birçok yeni festival ve daha iyi bir alışveriş ve gece hayatı üzerine odaklanarak, kentin yeniden yapılandırılması konusunda harcanan yoğun emeğin bir parçasıdır.

Burada trafiğe kapalı Linjbaan alışveriş merkezini ve bolca bulunan restoranlardan bazılarım ziyaret edebilirsiniz. Rotterdam’da yapılacak ve görülecek çok şey vardır. Müzelerin yanı sıra (özellikle deniz müzesi), çok etkileyici deniz akvaryumu ve ürkütücü köpekbalığı tüneliyle bir oşinaryumun da yer aldığı muhteşem hayvanat bahçesi ziyaret edilebilir.

Ama muhtemelen şehrin özel niteliği savaş sonrası yeniden yapılanma sırasında ortaya çıkan çarpıcı modern mimarisinden kaynaklanmaktadır. Rotterdam, Hollanda’daki en yüksek iş ve yerleşim binalarına sahiptir ve 186 metre yüksekliğindeki Euromast ile çelik halatlarla havada asılı duran Erasmus Köprüsü kentin gurur verici simgeleri arasındadır.

Nüfus
589.000 (2006)

Ne Zaman Gidilmelidir
Rotterdam soğuk, yağışlı ve rüzgârlı olan kış aylarında gitmeye uygun değildir.

Kaçırılmaması Gerekenler
“Yıldızlar Kaldınmı”nda görülebilecek olan 200 ünlünün el izi. Göz alıcı şekilde ışıklandırılmış Waalhaven Limanı gece saatlerinde su kıyısından seyredilebilir. Avrupa’nın o dönemdeki en yüksek iş kulesi Beyaz Ev 1898’de inşa edilmiştir. Rengârenk “krep tekneleri” ile bir gezinti yapmak size kentin etkileyici siluetinin arasında tekneyle dolaşırken bir yandan da servis edilen çeşitli kreplerin tadına bakma imkanı verir. Yürüyüş yapmak ve huzur dolu bir zaman geçirmek için ideal olan Trompenburg Arboretumu’nun güzel bahçeleri. İrili ufaklı yarım milyonun üstünde eşyamn sergilendiği Denizcilik Müzesi.

Bilinmesi Gerekenler
Hollanda’mn 6,76 metreyle deniz seviyesinden en alçak noktası Rotterdam’m hemen doğusunda yer alır.