Ucuz Uçak Bileti
THY Bilet Anadolu Jet Sun Express Bilet Atlas Jet Bilet Bora Jet Bilet Pegasus Bilet Otobüs Bileti Hızlı Tren BiletiAğrı Uçak Bileti
Ağrı Bilet
Ucuz Ağrı Uçak Bileti
Ucuz Ağrı Uçak Bileti

Ağrı Uçak Bileti


Ağrı için en uygun fiyatlı uçak biletlerini web sitemizden online olarak yada Çağrı Merkezimizle iletişime geçerek satın alabilir ve uçak biletlerinde peşin fiyatına 5 taksit kampanyamızdan yararlanabilirsiniz. Ağrı’ya uçuş yapan tüm havayolları ve diğer tüm uçuş detayları ve bilet fiyatları ile ilgili müşteri temsilcilerimiz size en uygun şekliyle yardımcı olacaklardır.

Ağrı Havaalanı Transferi için önceden randevu alarak şehir merkezinden havaalanına, yada havaalanından şehir merkezine en uygun fiyatlarla transfer gerçekleştirebilirsiniz.Yada Ağrı Havaalanından teslim araç kiralama hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Ağrı'da Konaklayabileceğiniz en uygun fiyatlı Oteller için Çağrı Merkezimizin Otel satış bölümünden detaylı bilgi alabilir rezervasyonlarınızı online yada telefonda tamamlayabilirsiniz.


Ağrı

Ağrı ili sert iklim koşullarının etkili olduğu yüksek alanlarla kaplıdır. Adını Türkiye’nin en yüksek noktası olan Ağrı Dağı’ndan alır. Yüzölçümü 11.066 km² olan Ağrı ili güneyde Van, güneybatıda Bitlis, batıda Muş ve Erzurum, kuzeyde Kars ve Iğdır illeri, doğuda da İran’la çevrilidir.


İklim

Ağrı ili sert bir kara iklimin etkisi altındadır. Kışlar çok soğuk ve kar yağışlı, yazlar kısa ve sıcak geçer; günlük ve mevsimlik sıcaklık farkları yüksektir. İl merkezinde ortalama karla kaplı gün sayısı (116) Kars ve Erzurum kentlerinin ortalamalarından yüksektir.

Türkiye’de bugüne değin saptanan en düşük hava sıcaklığı Ağrı kentinde 20 Ocak 1972’de -45,6 °C olarak ölçülmüştür. Kentte saptanan en yüksek hava sıcaklığı ise 39.9 °C’dir (10 Ağustos 1961). En çok ilkbaharda yağış alan il merkezinde yıllık ortalama yağış miktarı 506 mm’dir.


Görülmeye Değer Yerler

Balık Gölü Kıyısı:Mesire yeri; alabalık avcılığı.


Giriktepe:Patnos kentinin 2 km güneyinde; Urartu saray kalıntısı.


İshak Paşa Sarayı:Doğubeyazıt kentinin eski yeri yakınında; 18. Yüzyılın ikinci yarısından kalma görkemli Osmanlı yapısı; merkezi ısıtma sistemi; taş işçiliğinin ilginç örnekleri; saray bölümünde 366 oda; cami; Anadolu Selçuklu kümbetlerini anımsatan türbe.


Küpkıran Kalesi yada Hanebegöl Kalesi:Ağrı kentinin yaklaşık 20 km doğusunda.


Toprakkale:Eleşkirt kentinin 15 km kadar kuzeydoğusunda; önündeki cami 1887 yapımı.


İlçeler

Merkez ilçe, Diyadin, Doğubeyazıt, Eleşkirt, Hamur, Patnos, Taşlıçay, Tutak.