Ucuz Uçak Bileti
THY Bilet Anadolu Jet Sun Express Bilet Atlas Jet Bilet Bora Jet Bilet Pegasus Bilet Otobüs Bileti Hızlı Tren BiletiAntalya Uçak Bileti
Antalya Bilet
Ucuz Antalya Uçak Bileti

Antalya Uçak Bileti


Antalya için en uygun fiyatlı uçak biletlerini web sitemizden online olarak yada Çağrı Merkezimizle iletişime geçerek satın alabilir ve uçak biletlerinde peşin fiyatına 5 taksit kampanyamızdan yararlanabilirsiniz. Antalya’ya uçuş yapan tüm havayolları ve diğer tüm uçuş detayları ve bilet fiyatları ile ilgili müşteri temsilcilerimiz size en uygun şekliyle yardımcı olacaklardır.

Antalya Havaalanı Transferi için önceden randevu alarak şehir merkezinden havaalanına, yada havaalanından şehir merkezine en uygun fiyatlarla transfer gerçekleştirebilirsiniz.Yada Antalya Havaalanından teslim araç kiralama hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Antalya'da Konaklayabileceğiniz en uygun fiyatlı Oteller için ÇAntalya Merkezimizin Otel satış bölümünden detaylı bilgi alabilir rezervasyonlarınızı online yada telefonda tamamlayabilirsiniz.


Antalya

Eşsiz doğal güzellikleri ve binlerce yıllık tarihsel zenginlikleriyle tanınan Antalya ili Türkiye’nin önde gelen turizm merkezidir. Yüzölçümü 20.815 km olan il batıda Muğla, kuzeyde Burdur, Isparta ve Konya, doğuda gene Konya, Karaman ve Mersin illeri, güneyde de Akdeniz ile çevrilidir.


İklim

Antalya ilinde kıyı kesimi Akdeniz ikliminin, iç kesimleri ise karasal özellikler gösteren bir geçiş, ikliminin etkisi altında kalır. Kıyı kesiminde yazlar sıcak ve kurak, kışlar ılık ve yağışlı geçer. Antalya kentinde ölçülen en düşük hava sıcaklığı -4,6 C (5 Şubat 1950) , en yüksek hava sıcaklığı 44,7 C’ dir (16 Temmuz 1977). Yıllık ortalama sıcaklık ise 18,5 C’ dir . Altmış bir yıllık gözlem sonuçlarına göre don görülen günler ortalaması 1,8 olan kente ender olarak kar yağar . İl merkezinde yıllık ortalama yağış miktarı 1.052 mm’dir. İç kesimlerde kışlar kar yağışlı ve soğuk geçer.

Hava sıcaklığının -10 C’ ye kadar düştüğü Akseki’ de kışın yerin karla örtülü olduğu ortalama süre 10 gün aşar. Denizden uzaklaştıkça kıyı ile iç kesimler arasında günlük ve yıllık sıcaklık farkları artar; iç kesimlerde yaz sıcakları kısa sürer. Yükseklik arttıkça yağış miktarı fazlalaşır. Antalya kenti kıyısında yıllık ortalama deniz suyu sıcaklığı 20,9 C’dir. Bu ortalama Alanya ’da 21,4C’dir. Antalya’da deniz suyu sıcaklığı ortalaması şubatta 15,8C, ağustosta 26,9C’dir.


Görülmeye Değer Yerler

Alara Han: Alara Çayı’nın ağzının 15 km kadar içerisindeki vadiden geçen eski bir kervan yolu üzerinde; 1. Alaeddin Keykubad tarafından 12. Yüzyılın ilk yarısında yaptırılmış.


Altmbeşik-Düdensuyu Mağarası: İbradı ilçesinde bağlı Ürünlü köyü yakınında; toplam uzunluğu 1.840 m.


Aspendos: Serik kentinde yaklaşık 9 km uzaklıkta; İÖ 5. Yüzyılda kendi adına para para basan antik kent; akropolis, sukemerleri, agora, stadion, bazilika ve İS 2. Yüzyılda Romalıların yaptığı Aspendos Tiyatrosu


Beydağları (Olimpos) Sahili Milli Parkı: Yüzölçümü önce 69.800 ha, 1988’den sonra 34.425 ha; kuruluş 1972. Phaselis ve Olympos antik kent kalıntıları; Yanartaş; Tünek tepe’ deki döner gazino; Beldibi Mağarası; piknik, kamping, otel, motel, lokanta; ulaşım Antalya-Kumluca yoluyla.


Düdencik Mağarası: Akseki ilçesine bağlı Cevizli bucak merkezi yakınlarında; derinliği 330 m, uzunluğu 1 km; Türkiye’nin bilinen en derin mağarası


Evdir Han: Antalya kentinin 11 km kuzeybatısında; 3.800 m lik bir alana yayılan han; 13.yüzyıl başlarından kalma.


Güllük Dağı (Termessos) Milli Parkı: Yüzölçümü 6,702 ha; kuruluşu 1970. Mecine kanyonu , Büyük İskender’e teslim olmayan Termessos kenti kalıntıları; piknik, kamping, sportif balıkçılık; ulaşım Antalya-Korkuteli yoluyla.


İncekum orman içi dinlenme yeri: Alanya-Antalya yolunun 19. km’sinde kamping ve plaj.


Karain: Antalya’nın 30 km kuzeybatısındaki Yağca köyü yakınında tarihöncesi yerleşmesi; Anadolu’da Neanderthal insanının yaşadığını gösteren kanıtlar: Anadoluda ele geçen ilk sanat yapıtları.


Karatay Medresesi: Antalya Kaleiçi’nde; 1250’ de yapılmış


Kekova Adası: Kale ilçesine bağlı Kaleüçağız köyü karşısında; Anadolu kıyısı ile Kekova arasında Koyun Adası; kuzey kıyısında büyük bölümü deniz suları altında kent kalıntısı; Tersane köyü.


Kındılçeşme orman içi dinlenme yeri: Antalya-Kemer yolunun kenarında; çadır ve karavan için kamping, plaj.


Kocain Mağarsı: Merkez ilçede, Döşemealtı bucağına bağlı Ahırtaş koyü yakınında; 37.000 m’ lik taban alanı ile dünyanın 8. Büyük yeraltı boşluğu; tarihönce yerleşmesi.


Köprülü Kanyon Milli Parkı: Yüzölçümü 36.614 ha;i kuruluşu 1973. Selge antik kent kalıntıları, 14 km  uzunluğunda kanyon vadi; kanyonun iki yakasının birleştiren ve günümüzdeki de kullanılan Roma döneminden kalma iki köprü; piknik, sportif balıkçılık; ulaşım Serik-Beşkonak yoluyla.


Ksanthos: Kaş’ın Kalkan bucağına bağlı kınık köyünde, İÖ 8. Yüzyılda kurulduğu sanılan Likya kenti; İÖ 545’ te Perslere teslim olmayan Ksanthoslular topluca intihar ettiler; Roma tiyatrosu; Harpyalar Anıtı, agora, bazilika.


Manavgat Çağlayanı: Manavgat kentine 6 km uzaklıkta; kır gazinosu


Murad Paşa Camiisi: Antalya kentinde; Kuyucu Murad Paşa tarafından 1570’te yaptırılmış.


Myra: Kale ilçe merkezi yakınında, kıyıdan 5 km kadar içeride, İÖ 5. Yüzyılda kurulduğu sanılan Likya kenti; Pataralı Aziz Nikolaos’un (Noel Baba)piskoposluk yaptığı yer; Aziz Nikolaos Kilisesi.


Ömer Paşa Camisi: Elmalı’da; Manavgatlı Kitapçı Ömer Paşa tarafından 17. yüzyıl başında yaptırılmış.


Patara: Kalkan bucak merkezinin 16 km kadar batısında Likya liman kenti; Aziz Nikolaos’un doğum yeri; kent kapısı; Vespasianus Hamamı; tiyatro, tahıl deposu.


Perge: Merkez ilçeye bağlı Aksu bucak merkezine 3 km uzaklıkta; Roma döneminde Pamfilya’nın en büyük kentii, tiyatro, stadion, agora, bazilikalar.


Side: Manavgat kentinin 7 km kadar batısında antik kent; bugün Selimiye köyü; tiyatro; müze.


Yivli Minare Camisi: Antalya kaleiçi’nde, Hamidooğullar’ndan Mübarizeddin Mehmed tarafından 1373’te yaptırılmış; minaresi  1. Alaeddin Keykubad döneminde yapılan daha eski bir camiden kalma.


İlçeler

Akseki, Alanya, Elmalı, Finike, Gazipaşa, Gündoğmuş, İbradı, Kale, Kaş, Kemer, Korkuteli, Kumluca, Manavgat, Serik