Ucuz Uçak Bileti
THY Bilet Anadolu Jet Sun Express Bilet Atlas Jet Bilet Bora Jet Bilet Pegasus Bilet Otobüs Bileti Hızlı Tren BiletiBursa Uçak Bileti
Bursa Bilet
Ucuz Bursa Uçak Bileti

Bursa Uçak Bileti


Bursa için en uygun fiyatlı uçak biletlerini web sitemizden online olarak yada Bursa Merkezimizle iletişime geçerek satın alabilir ve uçak biletlerinde peşin fiyatına 5 taksit kampanyamızdan yararlanabilirsiniz. Bursa’ya uçuş yapan tüm havayolları ve diğer tüm uçuş detayları ve bilet fiyatları ile ilgili müşteri temsilcilerimiz size en uygun şekliyle yardımcı olacaklardır.

Bursa Havaalanı Transferi için önceden randevu alarak şehir merkezinden havaalanına, yada havaalanından şehir merkezine en uygun fiyatlarla transfer gerçekleştirebilirsiniz.Yada Bursa Havaalanından teslim araç kiralama hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Bursa'da Konaklayabileceğiniz en uygun fiyatlı Oteller için Bursa Merkezimizin Otel satış bölümünden detaylı bilgi alabilir rezervasyonlarınızı online yada telefonda tamamlayabilirsiniz.


Bursa

Ekonomik açıdan Türkiye’nin en gelişmiş illerinden biri olan Bursa doğal ve tarihsel zenginlikleriyle de önem taşır.Yüzölçümü 10.768 km2 olan Bursa ili kuzeyde Marmara Denizi ve Yalova ili,kuzeydoğuda Kocaeli ve Sakarya,doğuda Bilecik,güneyde Kütahya ve Balıkesir illeri,batıda gene Balıkesir iliyle çevrilidir.Güney kesimdeki toprakları Ege Bölgesi sınırları içine taşar.


İklim

Marmara ve Ege bölgeleri arasındaki bir geçiş alanında yer alan Bursa ilinin iklimi karmaşık bir yapı gösterir.Kuzey kesimde Akdeniz ikliminin Marmara kıyılarına özgü tipi etkili olurken iç ve güney kesimlerde İçbatı Anadolu’nun karasal iklimi görülür.En düşük hava sıcaklıkları Gemlik ve Mudanya’da -10’ye kadar düşmezken Bursa’da -25 ‘yi bulur.Bunun başlıca nedeni Uludağ gibi yüksek bir kütlenin Bursa’nın hemen yanı başında yer almasıdır.Yerin karla örtülü olduğu ortalama süre Uludağ’da yaklaşık 6 ay,Bursa’da 10 gün,Gemlik ve Mudanya’da bir haftadan azdır.

Bursa kentinde kışlar soğuk ve kar yağışlı,yazlar ise sıcak geçer.Kentte ölçülen en düşük hava sıcaklığı -25,7(9 şubat 1929),en yüksek hava sıcaklığı 42,5(21 ağustos 1945) ve yıllık ortalama sıcaklık 14,4’dir.Dağlık kesimler ovalara göre daha fazla yağış alır.Yıllık ortalama yağış miktarı Uludağ’da yaklaşık 1.500 mm’yken hemen yanı başındaki Bursa’da bunu yarısını bile bulmaz.En çok kışın yağış alan il merkezinde yıllık ortalama yağış miktarı 705,8 mm’dir.


Görülmeye Değer Yerler

Ayasofya Kilisesi: İznik kentinde;İS 4. yüzyıldan kalma Bizans yapısı.


Bademlibahçe madensuyu kaynakları: Bursa kent merkezini çekirgeye bağlayan yolun kenarından kaynaklanan bikarbonatlı acı madensuları;bazıları kükürt,bazıları da radyoaktivite açısından zengin.


Bursa Ulucamisi: Bursa kent merkezinde; çok ayaklı ve 20 kubbeli bu anıtsal yapıyı 1396-1400 arasında Yıldırım Bayezid yaptırmış.


Cumalıkızık: Bursa kentinin hemen doğusunda,Uludağ’ın kuzey yamaçlarında yer alan köyün 700 yıl önce kurulduğu ileri sürülüyor; eski evleri ve Uludağ’dan kaynaklanan suların aktığı taş döşeli daracık sokaklarıyla güzel ve ilgi çekici bir yerleşim.


Çekirge Kaplıcası: Bursa’nın çekirge semtinde; 1326’dan kalma.


Emir Sultan Camisi: Bursa kentinde;Yıldırım Bayezid’in kızı Hundi Hatun tarafından kocası Emir Sultan adına 15. yüzyıl başında yaptırılmış; 18. yüzyıl sonunda tümüyle yıkılınca III.Selim 1804’te Osmanlı baroğlu üslubundaki bugünkü camiyi yaptırmış.


Hisariçi: Bursa kentinin tarihsel merkezi;Bitinler tarafından yapılıp sonraki dönemlerde onarım geçirmiş surlar.


Hüdavendigâr Külliyesi: Bursa kentinin Çekirge semtinde;cami,medrese,imaret ve çeşmeyi I. Murad,türbeyi ise Yıldırım Bayezid yaptırmış.


İshak Paşa Külliyesi: İnegöl Kentinde; Sadrazam İshak Paşa’nın 15.yüzyılın ikinci yarısında yaptırdığı külliye cami,medrese ve türbeden oluşur.


İznik:  16.yüzyılda Osmanlı çiniciliğinin merkezi olan kent;çeşitli tarihsel yapı kalıntıları ve eşsiz güzellikleri bulunan göl kıyıları; kenti çevreleyen Roma döneminden kalma surların uzunluğu 4,4 km;üç kapısı sağlam durumda.


Kazıcıbayırı orman içi dinlenme yeri: İnegöl yolunda;Bursa kentine 28 km uzaklıkta;piknik.


Keçiyatağı orman içi dinlenme yeri: Orhaneli yolunda,Bursa kentine 18 km uzaklıkta;piknik.


Kocayayla orman içi dinlenme yeri: Keles kasabasına 5 km uzaklıkta;mesire yeri.


Koca Sinan Paşa Külliyesi: Yenişehir kentinde;1572-82 arasında yapıldığı sanılan külliye cami,medrese,imaret,kervansaray ve arastadan oluşur.


Kükürtlü Kaplıcası: Bursa kentinde;1389’da I. Murad tarafından yaptırılmış.


Kültürpark: Bursa kentinde;müze,havuz,dinlenme ve eğlence alanları,lokantalar.


Muradiye Külliyesi: Bursa kentinde;II.Murad’ın 1425-26 yıllarında yaptırdığı cami,medrese, imaret,hamamla daha sonraki tarihlerde eklenmiş çeşitli türbeler.


Nilüfer Hatun İmareti: İznik kentinde;I.Murad’ın 1388’de annesi  Nilüfer Hatun adına yaptırdığı imaret günümüzde İznik Müzesi olarak kullanılıyor.


Orhan (Gazi)Camisi: Bursa kentinde;1339/40’ta Orhan Gazi tarafından yaptırılmış.


Oylat Kaplıcası: İnegöl kentine 19 km uzaklıkta;bikarbonatlı acı madensularından; konaklama ve  hizmet tesisleri.


Oylat orman içi dinlenme yeri: Oylat Kaplıcası’nın yakınında,piknik.


Palamutluk orman içi dinlenme yeri: Orhaneli kasa-basında;mesire yeri.


Suuçtu orman içi dinlenme yeri: Mustafa Kemal Paşa kentinde;dinlenme ve  gezi alanı.


Süleyman Paşa Medresesi: İznik kentinde;14.yüzyıl ortalarında Orhan Bey’in oğlu adına yaptırdığı medrese.


Şemaki Evi: Yenişehir kentinde;iki katlı evin 18.yüzyıldan kaldığı sanılıyor;dolap ve tavanları barok motiflerle süslü; günümüzde müze olarak kullanılıyor.


Temenyeri: Bursa kentinde;dinlenme ve gezi alanı.


Tirilye-Çatalçeşme orman içi dinlenme yeri: Mudanya kenti yakınında;plaj tesisler,piknik.


Uludağ Milli Parkı: Bursa kenti yakınında,karayolu ve teleferikle ulaşım olanağı;kış sporları, tırmanış,yürüyüş,piknik ve kamping;çeşitli konaklama ve hizmet tesisleri;yüzölçümü 11.300 ha,kuruluşu 1961.


Vakıfbahçe madensuyu kaynakları: Bursa kentinin Çekirge yöresinde çok sayıdaki kaynaktan çıkan sıcak,acı bikarbonatlı madensuları;buradaki bütün otelleri ve Çelik Palas’ı besler.


Yeniköy orman içi dinlenme yeri: Karacabey kentine 33 km uzaklıkta,Marmara Denizi kıyısında;plaj tesisleri,piknik.


Yeşil Cami: İznik kentinde;Candarlı Kara Halil Hayrettin Paşa tarafından 1378-92 arasında yaptırılmış.


Yeşil Külliyesi: Bursa kentinin Yeşil semtinde;cami,medrese,türbe ve imaretten oluşan külliye 1419-24 arasında yaptırılmış;medresesi günümüzde Bursa Türk-İslam Eserleri Müzesi olarak kullanılıyor.


Yıldırım Külliyesi: Bursa kentinde;cami,medrese,darüşşifa,ve hamamı Yıldırım Bayezid,türbeyi ise 1406’da oğlu Süleyman Çelebi yaptırmış.


İlçeler

Büyükorhan, Gemlik, Gürsu, Harmancık, İnegöl, İznik, Karacabey, Keles,Kestel, Mustafakemalpaşa, Mudanya, Nilüfer, Orhaneli, Orhangazi, Osmangazi, Yenişehir, Yıldırım.