Ucuz Uçak Bileti
THY Bilet Anadolu Jet Sun Express Bilet Atlas Jet Bilet Bora Jet Bilet Pegasus Bilet Otobüs Bileti Hızlı Tren BiletiErzincan Uçak Bileti
Erzincan Bilet
Ucuz Erzincan Uçak Bileti

Erzincan Uçak Bileti


Erzincan için en uygun fiyatlı uçak biletlerini web sitemizden online olarak yada Çağrı Merkezimizle iletişime geçerek satın alabilir ve uçak biletlerinde peşin fiyatına 5 taksit kampanyamızdan yararlanabilirsiniz. Erzincan’ya uçuş yapan tüm havayolları ve diğer tüm uçuş detayları ve bilet fiyatları ile ilgili müşteri temsilcilerimiz size en uygun şekliyle yardımcı olacaklardır.

Erzincan Havaalanı Transferi için önceden randevu alarak şehir merkezinden havaalanına, yada havaalanından şehir merkezine en uygun fiyatlarla transfer gerçekleştirebilirsiniz.Yada Erzincan Havaalanından teslim araç kiralama hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Erzincan'da Konaklayabileceğiniz en uygun fiyatlı Oteller için Erzincan Merkezimizin Otel satış bölümünden detaylı bilgi alabilir rezervasyonlarınızı online yada telefonda tamamlayabilirsiniz.


Erzincan

Erzinacan ili Kuzey Anadolu Kuzeyoğu Anadolu ve Doğu Anadolu faylarının kesiştiği bir bölgede yer alır.Bu yöre Türkiye’nin en etkin deprem alanlarından biridir.Yüzölçümü 11.413 km ² olan il kuzeyde Gümüşhane ve Bayburt, doğuda Erzurum,güneydoğuda Bingöl,güneyde Tunceli,güneybatıda Elazığ ve Malatya batıda Sivas, kuzeybatıda da Giresun illeriyle çevrilidir.


İklim

Erzincan ili doğu anadolu’ya özgü sert bir karasal iklimin etkisi altında kalır.Kışlar soğuk ve kar yağışlı, kısa süren yaz mevsimi ise sıcak geçer. İl merkezinde yerin karla kaplı olduğu ortalama süre 40 günü bulur. Erzincan kentinde ölçülen en düşük hava sıcaklığı -32,5 C (14 Ocak 1950), en yüksek hava sıcaklığı 40,5C(1 Ağustos 1957)yıllık ortalama sıcaklık da 10,3 C’dir.

Değlıl kesimlerde 900 mm yi aşan yağış kuytu kesimlerde 400 mm’nin altına düşer.İl merkezinde yıllık ortalama yağış miktarı 359,6 mm’dir. En çok ilkbaharda yağış alan kentte en kurak mevsim yazdır.


Görülmeye Değer Yerler

Behramşah Kümbeti : Kemah kasabasında Melik Gazi Kümbetinin yanında; onarımlarla özgün yapısını büyük ölçüde yitirmiş.


Girlevik Çağlayanı : Erzincan kentinin güneydoğusundaki Çağlayan (eskiden Cencige)bucak merkezi yakınında;35 m yüksekliğinde; çevresi mesire yeri.


Gülabi Bey Cami : Kemah kasabasında ;1450’de Emir Gülabi Bey tarafından yaptırılmış ve 18. Yüzyılda onarılmış; 1328 tarihli ikinci yazıtının başka yerden getirildiği sanılıyor.


Kemah Kalesi : Kemah kasabasında ne zaman yapıldığı bilinmeyen kalenin içinde eskiden 3 cami, sekiz mescit ve 60 ev vardı.


Mama Hatun Kervansarayı:Tercan kasabasında, kümbetin 30 m kadar doğusunda;12 yüzyıl sonunda yaptırıldığı sanılıyor;onarımlar nedeniyle özgün biçimini yitirmiş.


Mama Hatun Kümbeti : Tercan kasabasında;daire biçimli çevre duvarıyla Anadolu’daki kümbetlerin en ilginçlerinden ;13. Yüzyılın başında yaptırıldığı sanılıyor.


Melik (Mengücek) Gazi Kümbeti : Kemah kasabasının hemen dışında;sekizgen planlı ve iki katlı; 12.yüzyıl sonlarında yaptırıldığı sanılıyor.


Taşdibi Kilisesi : Kemah kasabası yakınında; sağlam durumdaki kilisenin Hıristiyanlığın ilk döneminden kaldığı sanılıyor.


İlçeler

Merkez ilçe;Çayırlı , İliç, Kemah , Kemaliye, Otlukbeli , Refahiye, Tercan , Üzümlü