Ucuz Uçak Bileti
THY Bilet Anadolu Jet Sun Express Bilet Atlas Jet Bilet Bora Jet Bilet Pegasus Bilet Otobüs Bileti Hızlı Tren BiletiKastamonu Uçak Bileti
Kastamonu Bilet
Ucuz Kastamonu Uçak Bileti
Ucuz Kastamonu Uçak Bileti

Kastamonu Uçak Bileti


Kastamonu için en uygun fiyatlı uçak biletlerini web sitemizden online olarak yada Çağrı Merkezimizle iletişime geçerek satın alabilir ve uçak biletlerinde peşin fiyatına 5 taksit kampanyamızdan yararlanabilirsiniz. Kastamonu için uçuş yapan tüm havayolları ve diğer tüm uçuş detayları ve bilet fiyatları ile ilgili müşteri temsilcilerimiz size en uygun şekliyle yardımcı olacaklardır.

Kastamonu Havaalanı Transferi için önceden randevu alarak şehir merkezinden havaalanına, yada havaalanından şehir merkezine en uygun fiyatlarla transfer gerçekleştirebilirsiniz.Yada Kastamonu Havaalanından teslim araç kiralama hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Kastamonu Merkezde veya ilçelerinde Konaklayabileceğiniz en uygun fiyatlı Oteller için Kastamonu Merkezimizin Otel satış bölümünden detaylı bilgi alabilir rezervasyonlarınızı online yada telefonda tamamlayabilirsiniz.


Kastamonu

Kastamonu ili dağlık bir yörede yer alır.Ekonomik açıdan az gelişmiş illerden biridir.Yüzölçümü 12.982 km2 olan Kastamonu ili doğuda Sinop,güneydoğuda Çorum,güneyde Çankırı,batıda Karabük ve Bartın illeri,kuzeyde de Karadeniz ile çevrilidir.


İklim

Kıyının ardında yükselen Küre Dağları ilin çeşitli kesimlerinde iklimin farklılaşmasına yol açar.Kıyı kesimi nemli ve ılıman bir iklimin etkisi altında kalırken iç kesimlerde İç Anadolu’nun karasal iklim özellikleri görülür.İç kesimde yer alan il merkezinde yazlar sıcak,kışlar soğuk ve kar yağışlı geçer. Kentte yerin karla kaplı olduğu süre bir aydan fazladır.

Kastamonu kentinde ölçülen en düşük hava sıcaklığı -26,9(9 ocak 1935),en yüksek hava sıcaklığı 38,9(18 temmuz 1962) ve yıllık ortalama sıcaklık 9,7’dir.Kıyı kesimi ve dağlık alanlar 1.000 mm’den fazla yağış alırken il merkezinde yıllık ortalama yağış miktarı 461,6 mm’dir.Yaz kuraklığına rastlanmayan il merkezine en çok yağış ilkbaharda düşer.


Görülmeye Değer Yerler

Abdurrahman Paşa Camisi:Tosya’dadır.1584’te yaptırılmış,Yeni Cami adıyla da anılıyor.


Acısu orman içi dinlenme yeri:Kastamonu kentine 31 km uzaklıkta;piknik.


Açıkmaslak orman içi dinlenme yeri: Kastamonu kentine 3 km uzaklıkta;piknik.


Atabey Camisi:Kastamonu kentinde, Çobanoğulları döneminde,1273’te yapılan cami ahşap direkli olması nedeniyle halk arasında “kırk direkli” olarak anılıyor.


Ilgaz Dağı Milli Parkı:Çankırı-Kastamonu il sınırında; yüzölçümü 1.088 ha; kuruluşu 1976; zengin bitki ve hayvan toplulukları; alabalık üretme istasyonu, geyik koruma ve üretme alanı; konaklama ve hizmet tesisleri,kam-ping, kayak, sportif balıkçılık; güney kesimi Çankırı ili sınırları içinde.


İbni Neccar Camisi:Kastamonu kentinde,1353 yapısı olduğu sanılıyor.


İsmail Bey Külliyesi:Kastamonu kentinde, Candaroğulları’ndan İsmail Bey döneminde (1433-60) yapılan külliye,cami,türbe,hamam,medrese ve imaretten oluşur.


Kadı Dağı orman içi dinlenme yeri:Kastamonu kentine 12 km uzaklıkta; geniş bir piknik alanı.


Kanlıgöl orman içi dinlenme yeri: Kastamonu kentine 26 km uzaklıkta; geniş bir piknik alanı.


Karşıyaka:Azdavay kasabasına 10 km uzaklıkta; piknik.


Kastamonu Kalesi:Kastamonu kentinde; ilin en görkemli tarihsel yapısı olan ve Candaroğulları tarafından yeni bölümler eklenen,sonraları onarımdan geçen kalenin Bizanslılar tarafından yapıldığı sanılıyor.


Limanüstü orman içi dinlenme yeri:Cide kasabasına 15 km uzaklıkta;piknik,plaj.


Soğuksu orman içi dinlenme yeri:Kastamonu kentine 40 km uzaklıkta; yol kenarında mesire yeri.


Üçoluklar orman içi dinlenme yeri:Tosya kentine 3 km uzaklıkta; piknik


Yaralıgöz orman içi dinlenme yeri:Devrekâni kasabasına 35 km uzaklıkta; piknik.


İlçeler

Abana, Ağlı, Araç, Azdavay, Bozkurt, Cide, Çatalzeytin, Daday, Devrekâni, Doğanyurt, Hanönü, İhsangazi, İnebolu, Küre, Pınarbaşı, Seydiler, Şenpazar, Taşköprü, Tosya