Ucuz Uçak Bileti
THY Bilet Anadolu Jet Sun Express Bilet Atlas Jet Bilet Bora Jet Bilet Pegasus Bilet Otobüs Bileti Hızlı Tren BiletiKütahya Uçak Bileti
Kütahya Bilet
Ucuz Kütahya Uçak Bileti

Kütahya Uçak Bileti


Kütahya için en uygun fiyatlı uçak biletlerini web sitemizden online olarak yada Çağrı Merkezimizle iletişime geçerek satın alabilir ve uçak biletlerinde peşin fiyatına 5 taksit kampanyamızdan yararlanabilirsiniz. Kütahya için uçuş yapan tüm havayolları ve diğer tüm uçuş detayları ve bilet fiyatları ile ilgili müşteri temsilcilerimiz size en uygun şekliyle yardımcı olacaklardır.

Kütahya Havaalanı Transferi için önceden randevu alarak şehir merkezinden havaalanına, yada havaalanından şehir merkezine en uygun fiyatlarla transfer gerçekleştirebilirsiniz.Yada Kütahya Havaalanından teslim araç kiralama hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Kütahya Merkezde veya ilçelerinde Konaklayabileceğiniz en uygun fiyatlı Oteller için Kütahya Merkezimizin Otel satış bölümünden detaylı bilgi alabilir rezervasyonlarınızı online yada telefonda tamamlayabilirsiniz.


Kütahya

Kütahya ili bir çinicilik, seramikçilik ve halıcılık merkezi olarak tanınmıştır. Yüzölçümü 11.661 km² olan il doğuda Eskişehir, güneydoğuda Afyonkarahisar, güneyde Uşak, güneybatıda Manisa, batıda Balıkesir, kuzeyde Bursa ve Bilecik illeriyle çevrilidir.


İklim

Ege, Marmara ve İç Anadolu bölgeleri arasındaki bir geniş alanında yer alan Kütayha ilinde denizlerden uzak ve yükseklik nedeniyle karasal iklimin etkileri görülür. Yazlar sıcak, kışlar soğuk, donlu ve kar yağışlı geçer.

Kütahya kentinde yerin karla kaplı olduğu ortalama süre bir ayı bulur. İl merkezinde ölçülen en düşük hava sıcaklığı -28,1 C (29 Aralık 1948), en yüksek hava sıcaklığı 38,8 C (2 Ağustos 1977) ve yıllık ortalama sıcaklık 10,5 C’dir. Kütahya İç Anadolu Bölgesi’ndeki komşu illerden daha fazla yağış miktarı 564,7 mm’dir.

Görülmeye Değer Yerler

Çoban Mustafa Paşa Külliyesi: Gebze’nin kuzeybatısındaki tepede; cami, türbe, medrese, imaret, tabhane, tekke, kervansaray ve kütüphaneden oluşan yapı topluluğun Çoban Mustafa Paşa tarafından 1523/24’te yaptırıldığı biliniyor.


Aizanoi: Çavdarhisar kasabası yakınında; Hristiyanlığın yaygınlaştığı dönemde önemini yitiren bir Frigya kenti; Kybele kutsal alanı ve Zeus Tapınağı bulunan kent Bizans döneminde psikoposluk merkeziydi. Günümüzde Çavdarhisar bendi denen küçük baraj, roma döneminde Kocaçay’ın (Rhyndakos) taşkın sularından korunmak amacıyla yapılmış.


Başkomutan Tarihi Milli Parkı: İki parçalı ulusal parkın batı bölümü Dumlupınar yöresinde; yüzölçümü 35.500 km² olan, kuruluşu 1981; Dumlupınar Meydan Savaşı’nın yapıldığı alanlar, anıtlar, müze.


Çamlıca orman içi dinlenme yeri: Kütahya kentine 7km uzaklıkta; piknik.


Ebem Çamlığı orman içi dinlenme yeri : Domaniç kasabası yakınında ; mesire yeri.


Gölçük Yaylası orman içi dinlenme yeri: Simav kentine 19 km uzaklıkta; piknik.


Hisar Beyoğlu Mustafa Camisi: Kütahya kentinde; 1487’de yaptırılıp 1750’de onartılan cami çini bezemeleriyle ünlü; Saray camisi adıyla da anılıyor.


Hisarlıktepe orman içi dinlenme yeri: Emek kentine 3 km uzaklıkta; sıcak madensuyu kaynakları , piknik.


II.Yakub Bey Külliyesi: Kütahya kentinde; günümüze yalnızca mescit ve türbe bölümleri ulaşan yapı topluluğunun 1414’te inşa edildiği biliniyor.


Ishak Fakih Külliyesi: Kütayha kentinde; 1433’te inşa edilen külliyenin cami, medrese, türbe ve zaviye bölümleri günümüze ulaşmış.


Kütahya Kalesi: Kütahya kentinde; Anadolu Selçukluları, Germiyanoğulları ve Osmanlılar tarafından onarılan kale Bizans yapısı; içinde Yukarı Kale Camisi ve Aşağı Kale Mescidi bulunuyor.


Kütahya Ulucamisi : Kütahya kentinde; yapımını Yıldırım Bayezid’in başlattığı camiyi oğlu Musa Çelebi 1410’da tamamlatmış.


Lala Hüseyin Paşa Camisi: Kütahya kentinde; 1892’de onarımdan geçen caminin 1570’te inşa edildiği biliniyor.


Murat Dağı Kaplıcası:  Gediz kentine 30 km uzaklıkta; birçok kaynaktan çıkan madensularının sıcaklığı 41°C ; konaklama ve hizmet  tesisleri .


Murat Dağı orman içi dinlenme yeri : Gediz kentine 30 km uzaklıkta; kaplıca , piknik.


Nafia Pınarı orman içi dinlenme yeri : Simav kentine 35 km  uzaklıkta; piknik.


Vacidiye Medresesi:Kütahya Ulucamisi’nin bitişiği’nde; 1314’te Mübarizeddin Umur bin Savcı’nın yaptığı biliniyor.


İlçeler

Kütahya, Altıntaş, Aslanapa, Çavdarhisar, Domaniç, Dumlupınar, Emet, Gediz, Hisarcık, Pazarlar, Simav, Şaphane, Tavşanlı