Ucuz Uçak Bileti
THY Bilet Anadolu Jet Sun Express Bilet Atlas Jet Bilet Bora Jet Bilet Pegasus Bilet Otobüs Bileti Hızlı Tren BiletiMersin Uçak Bileti
Ucuz Mersin Uçak Bileti
Ucuz Mersin Uçak Bileti

Mersin Uçak Bileti


Mersin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini web sitemizden online olarak yada Çağrı Merkezimizle iletişime geçerek satın alabilir ve uçak biletlerinde peşin fiyatına 5 taksit kampanyamızdan yararlanabilirsiniz. Mersin’e uçuş yapan tüm havayolları ve diğer tüm uçuş detayları ve bilet fiyatları ile ilgili müşteri temsilcilerimiz size en uygun şekliyle yardımcı olacaklardır.

Mersin Havaalanı Transferi için önceden randevu alarak şehir merkezinden havaalanına, yada havaalanından şehir merkezine en uygun fiyatlarla transfer gerçekleştirebilirsiniz.Yada Mersin Havaalanından teslim araç kiralama hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Mersin'de Konaklayabileceğiniz en uygun fiyatlı Oteller için Mersin Merkezimizin Otel satış bölümünden detaylı bilgi alabilir rezervasyonlarınızı online yada telefonda tamamlayabilirsiniz.


Mersin

İlin İçel olan adı 2002’de Mersin olarak değiştirilmiştir. Yüzölçümü 15.448 km2 olan il güneyde Akdeniz, batıda Antalya ve Karaman, kuzeyde gene Karaman ve Konya, kuzeydoğuda Niğde, doğuda Adana illeriyle çevrilidir.


İklim

Kıyı kesimi ve güneye bakan yamaçlar Akdeniz ikliminin, Taşeli Platosu ile eşik alanlar karasal iklimin, yüksek kesimler ise dağ ikliminin etkisi altında kalır. Kıyı kesiminde yazlar sıcak ve kurak, kışlar serin ve yağışlı geçer. İl merkezine çok ender olarak kar düşer. Mersin’de ölçülen en düşük hava sıcaklığı -6.6C (6 şubat 1950), en yüksek hava sıcaklığı 40C ( 21 haziran 1962) ve yıllık ortalama sıcaklık 18,4 C’dir.

Kışın az da olsa kar yağan Mut’ta ortalama sıcaklık 17.3C’dir. Yıllık ortalama yağış miktarı Mersin’de 618.5 mm’yken Anamur’da 1.032 mm’dir. Dağlık kesimler çok yağış alır ama, eşik alanda yer alan Mut’ta yıllık ortalama yağış miktarı 418.8 mm’dir.


Görülmeye Değer Yerler

Alacahan Manastırı: Mut-Karaman yolu kenarında, Sertavul Geçidi yakınlarında; bazilika, vaftizhane, avlu, mezarlar ve büyük bir kiliseden oluşur; Alahan manastırı olarak da anılan yapı grubunun  5-6. Yüzyıllardan kaldığı sanılıyor.


Anamur Kalesi: Anamur kentinin 6 km kadar güneydoğusunda; Mamuriye Kalesi ve Mamure Kalesi adlarıyla da anılır; Anemurion kentinin korunması amacıyla Romalılar tarafından İS 3.yüzyılda yaptırıldığı sanılıyor, içindeki Alaeddin Camisi ( Akcami) Anadolu Selçuklu, Kale camisi ise Karamanlı yapısı; kale 1450’de onarılmış.


Cennet ve Cehennem obrukları: Silifke kentinin 24km doğusunda; Miyosen Bölüm’de (yaklaşık 26-7 milyon yıl önce) kalkerler içindeki bir mağara tavanının çökmesiyle oluşmuş cennet Obruğu2nun derinliği 116m; ünlü bir ilkçağ kenti olan Korykos’un karadaki bölümüydü; 80 m doğuda yer alan 110m derinliğindeki cehennem Obruğu’na iniş güçtür.


Çamdüzü orman içi dinlenme yeri  : Silifke kentine 5 km uzaklıkta; piknik.


Erdemli Çamlığı orman içi dinlenme yeri: erdemli kentine 3 km uzaklıkta; piknik ve çadırlı kamp alanları, plaj.


Gümüşkum orman içi dinlenme yeri :  Mersin kentine 16 km uzaklıkta; piknik alanı, plaj.


Kız Kalesi : Korykos kentinin ada bölümü; efsanelere konu olan kalenin Bizans döneminde yaptırıldığı sanılıyor.


Mut Kalesi : Mut kentinde; kulesi son yıllarda onarılan kaleyi kimin ne zaman yaptırdığı bilinmiyor.


Narlıkuyu Mağarası : Cennet ve Cehennem obruklarının 300 m batısında; sarkıt ve dikit gibi oluşumlar açısından zengin; Roma döneminden kalma bir hamamın tabanında bulunan “üç güzeller” adlı mozaik kompozisyon bir müze kurularak koruma altına alınmış.


Olba : Silifke’nin Uzuncaburç köyünde; İÖ 6.yüzyılda Trakheia Kilika bölgesinin merkezi olan bu ilkçağ kentinin ana kalıntıları olarak kule, anıtmezar, tiyatro, gymnasion ve tapınaklar bulunuyor.


Pullu orman içi dinlenme yeri :  Anamur kentine 7 km uzaklıkta; piknik ve çadırlı kamp alanları, plaj.


Silifke Kalesi : Silifke kentinde; sur çevresi  5 km’ye yakın olan kalenin kesin yapım tarihi bilinmiyor.


İlçeler

Anamur, Aydıncık, Bozyazı, Erdemli, Gülnar, Mut, Silifke, Tarsus