YÜKLENİYOR
En Uygun Fiyatlara Uçun !

Tüm Havayolları Tek Sitede, Karşılaştırın, Seçin, Ucuza Uçun!

Hemen Üye Olun !

Üye Olun Size Özel Fırsatlarla Extra İndirimler Kazanın...

En Uygun Uçak Bileti Nasıl Alınır?

2016-10-07 15:59:04
En ucuz uçak biletini nasıl temin edebileceğinize dair fikir sahibi olmanız için gerekli bilgileri sunuyoruz...

Uçak yolculuğu yapmak artık pahalı değil. Günümüzün sunduğu imkanlarla seyahatinize ayırdığınız maliyeti en aza indirgemek mümkün. Yaptığımız araştırmalarla sizlere ''En uygun uçak bileti nasıl alınır?'' sorusunun püf noktalarına değindik.


Yoğun talep gösterilen uçaklı ulaşımda bilet fiyatları değişiklik göstermektedir. En uygun uçak bileti almak istiyorsanız öncelikle erken rezervasyon kıstasını aklınızdan çıkarmamanız gerekir. Ne kadar erken alırsanız biletinizin maliyeti de o kadar düşük olur. Çünkü belirli sayıdaki koltuklar satıldıkça fiyatlar yükselir. Daha önceden araştırmaya başlayarak ve kampanyaları takip ederek promosyonlu bilet alabilirsiniz.

Uçak biletlerindeki önemli kıstaslardan biri de seyahat yaptığınız günlerdir. Özellikle Cuma ve Cumartesi günleri tatil olduğu için uçak biletleri, hafta içi uçuşlara oranla daha pahalıdır. Bazı firmalar koltuklarını doldurmak için çeşitli promosyonlarla Cumartesi uçuşlarını daha düşük fiyatta tutabilirler. Bunun yanı sıra yolculuk saatine göre de fiyatlar değişmekte olup, sabahleyin çok erken saatlerde alacağınız biletlerle, gece geç saatlerde yapacağınız yolculuk daha ekonomiktir.

Uçak bileti fiyatlarında tasarruf etmenin bir diğer yolu da gidiş-dönüş şeklinde almaktır. Aynı firmanın çift yönlü seferleri ile tek yön olarak, ayrı ayrı baktığınızda arada fiyat farkı oluşur. Ama her zaman bu kural geçerli olmaz buna dikkat etmeniz lazım. Teknoloji çağında bulunduğumuz için internet üzerinden birçok firmaya bir kaç dakika içerisinde ulaşma imkanına sahibiz artık. Ayıracağınız bir kaç dakika sayesinde, farklı havayollarından da gidiş ve dönüş seferlerini ayrı ayrı inceleyerek, bütçenizde tasarruf sağlayabilirsiniz.

Ucuz uçak bileti için bir diğer adım da; yapacağınız seferin aktarmalı ya direkt olmasına dikkat etmenizdir. Hem fiyat açısından hem de zaman açısından direkt uçuşlar genelde daha avantajlı oluyor. Gideceğiniz yere istediğiniz tarihte direkt uçuş yoksa başka günlere bakabilir, ya da erken rezervasyon döneminde biletinizi ayırtabilirsiniz. Bunun yanında gideceğiniz yere en yakın olan havaalanlarını araştırmak da uygun bilet için bir seçenektir.

Yolculuk planlarınızı oluştururken uçak biletinizi almayı en sona bırakmayın. Zaman geçtikçe dolan koltuklar nedeni ile fiyatlar yükseldiğinden, ilk açılış fiyatları ile almaya gayret göstermelisiniz. Fırsatları kaçırmamak için Bilet3.com sitesini ziyaret ederek, uçak bileti firmalarının oluşturduğu kampanyaları öğrenebilir, en uygun fiyat tespiti için de fiyat alarmı oluşturabilirsiniz. Sitede yüzlerce havayolu firmasına yer verildiği için, en avantajlı seçeneği değerlendirme şansınız artacaktır.

Diğer Yazılar

Hemen Satın Al

Uçak biletlerindeki anlık fırsatları değerlendirin, İndirimler kazanın.

Kampanyalar