YÜKLENİYOR
En Uygun Fiyatlara Uçun !

Tüm Havayolları Tek Sitede, Karşılaştırın, Seçin, Ucuza Uçun!

Hemen Üye Olun !

Üye Olun Size Özel Fırsatlarla Extra İndirimler Kazanın...

İstanbul Uçak Bileti Alıp İstanbul'u Geziyoruz

2016-10-08 17:50:52
Kültür ve medeniyetler başkenti İstanbul'a uygun fiyatlarla uçuruyoruz...

Her geçen yıl biraz daha büyüyerek, ticaret ve turizm merkezi olan İstanbul, uçuş trafiğinin en yoğun yaşandığı metropolümüz olduğundan, göz önünde bulundurmanız gereken birkaç önemli detaya değindik...


Binlerce yıl çeşitli imparatorluklara ev sahipliği yapmış olan İstanbul, jeostratejik konumuyla Avrupa ve Asya kıtaları arasında bir köprüdür. 5461 kilometrelik alanda kurulu olan İstanbul, dünyada nüfus yönü ile 34. sırada yer alıp, ülkemizde ise birinci sıradadır. Turistik ya da iş amaçlı olsun İstanbul uçak bileti ile ülkemizin her yerinden ve yurt dışından da kolaylıkla yolculuk yapabileceğiniz İstanbul, en kalabalık metropolümüzdür. Ticaret merkezleri ile ekonominin, tarihi geçmişi ile de turistlerin yoğun ilgi gösterdikleri destinasyondur.

İstanbul'a yapacağınız seyahatlerde ilk karşınıza çıkan hangi havayoluna bilet almak gerekliliğidir. İstanbul uçak biletleri ile uçuş yapabileceğiniz iki havaalanı olup; bir tanesi Avrupa Yakasında bulunan Atatürk Havalimanı, diğeri ise Anadolu Yakasında yer alan Sabiha Gökçen Havalimanıdır. Avrupa tarafında bir yeri ziyaret etmeniz gerekiyorsa Atatürk Havalimanına uçuş yapmanız daha mantıklıdır. Bilet fiyatları daha uygun Sabiha Gökçen Havalimanından karşı tarafa geçmek trafik ve ulaşım bakımından problem yaratabilir.

Birçok kültürün ortak paydası olarak nitelendirebileceğimiz İstanbul'a dair seyahat planınızı yaparken, unutmamanız gereken detay bu devasa şehrin güzelliklerini de keşfetmektir. Öncelikle gittiğiniz zaman diliminde hava şartlarına uygun olarak hazırlanmanız gerekir. Seyahat günleriniz esnek ise; en uygun mevsim ilkbahar, sonbahar ve yaz dönemleri kışa göre daha rahat hareket etmenizi sağlar. Böylece İstanbul uçak bileti fiyatlarına daha az ödeme yapabilirsiniz. Kışın gelmek isterseniz de giysilerinizi ona göre seçer, gezintinizde sorun yaşamazsınız.

Ne zaman geleceğinize karar verip, ucuz İstanbul uçak bileti temin ettiğinizde sırada gezebileceğiniz yerlere gelmektedir. Öncelikle çok geniş bir zaman dilimine ihtiyacınız olacak, onlarca tarihi mekanı ve doğal güzelliği bir güne sığdırmak mümkün değil. Gidebileceğiniz en popüler yerleri özetleyecek olursak; Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı, Dolmabahçe Sarayı, Kız Kulesi, İstiklal Caddesi, Ayasofya Müzesi, Sultan Ahmet Camii, Pierre Loti, Akvaryum, Kapalı Çarşı ve Mısır Çarşısı, Büyük Ada, Heybeli Ada, Belgrad Ormanları, Nişantaşı, Galata Kulesi , Süleymaniye Camii, Beylerbeyi Sarayı, Kariye Müzesi, Beyoğlu'dur.

Hızla gelişen bu ticari, tarihi ve turistik şehrin popülerliği her geçen yıl artmaktadır. Bu nedenle ulaşım imkanları da gelişmiş olup, üçüncü havalimanı inşasına başlanmıştır. İki havaalanına da sefer düzenleyen İstanbul uçak bileti firmalarının tüm uçuşları Bilet3.com içerisinde listelenebilir. Üstelik sitemiz üyelerine çeşitli fırsatlarla ucuz uçuş imkanı tanıyor. Uçak biletlerinin yanında ulaşım, transfer, sigorta gibi unsurlarla da verdiği hizmeti destekliyor. Sayfamızda hızlı aratma özelliği ile bir ekrandan bütün uçuş noktalarını görebilir, uygun fiyatları filtrelemeyi kullanarak sıralayabilirsiniz. İstanbul'a en güvenilir ve en ekonomik uçuşun yolu Bilet3.com'dan geçer!

Diğer Yazılar

Hemen Satın Al

Uçak biletlerindeki anlık fırsatları değerlendirin, İndirimler kazanın.

Kampanyalar