YÜKLENİYOR
En Uygun Fiyatlara Uçun !

Tüm Havayolları Tek Sitede, Karşılaştırın, Seçin, Ucuza Uçun!

Hemen Üye Olun !

Üye Olun Size Özel Fırsatlarla Extra İndirimler Kazanın...

Uçak Bileti Fiyatları Neden Farklı?

2016-10-07 19:05:57
Güvenilir ve konforlu havayolu ulaşımında, merak ettiğiniz bilet fiyatlarındaki değişimin nedenlerini açıklıyoruz...

Bilet fiyatlarına etki eden pek çok faktör vardır. Ödeyeceğiniz ücretin düşük olmasını istiyor, ucuz uçak bileti arıyorsanız, ihtiyacınız olan tüm bilgiler için yazımıza göz atabilirsiniz.


Uygun fiyatlarla yolculuk etmek çoğu kişinin beklentisidir. Ancak baktığımızda uçak bileti fiyatlarının gün içerisinde dahi değiştiğine tanık oluruz. Bunun sebebi ise promosyonlu fiyattan açılan ücretlerin, bilete olan talep arttıkça kademeli olarak yükselmesidir. Özellikle hafta sonu seyahat edecekseniz koltuk satışı en çok bu günlerde gerçekleştiğinden, ne kadar erken karar verirseniz o kadar uyguna uçarsınız. Hafta içi bilet fiyatları hafta sonuna kıyasla daha ucuzdur, yani seçtiğiniz gün de bilet fiyatını etkilemektedir.

Bir başka boyutu ise aynı yere sefer düzenleyen iki firmayı ele alalım. A firması daha uygun iken, B firmasına ait uçak biletleri dudak uçuklatacak kadar pahalı diyelim. Merak ederiz acaba neden? Bu durum her ne kadar hizmet kalitesi ile açıklansa da daha farklı sebepler de vardır. Firmaların maliyetlerinden tutun, yolcu profiline göre de değişebilir. A firması düşük maliyetlerle ikramda bulunmaz bu yüzden daha uygundur. B firmasının hem koltukları geniş, uçak içi daha donanımlı, hem de ikramları ücretsizdir. Yani seçeceğiniz havayolu firması, bilete ödediğiniz ücreti etkiler.

Satın alacağınız biletin sınıfı da fiyatı etkilemektedir. Promosyonlu, esnek ve business olarak ayrılan uçak biletleri, aldığınız hizmette ve oluşabilecek aksiliklerde önem kazanırlar. Promosyonlu biletler iptal edilemez iken, Esnek sınıfı biletlerde uçuşa belirli saatler kalana dek iptal ya da değişiklik hakkınız bulunmaktadır. Business sınıfı biletler ise uçuş öncesinde ve uçuş esnasında ayrıcalık kazandırmaktadır. Business uçak bileti fiyatları pahalı olsa da; check in, bagaj hakkı, uçuş esnasındaki ikramları ve rahat koltukları ile özel hissetmenizi sağlar.

Uçak biletleri ayrıca gideceğiniz yere göre de değişir. Kısa mesafeli yolculuklarla uzun mesafeli uçuşlar arasında fiyat farkı olduğu gibi, yurt içi ve yurt dışı seferlerde de servis ücretinden, vergilerden dolayı fiyatlar değişmektedir. Ayrıca direkt ya da aktarmalı uçuşlar da fiyata etki ettiğinden, özellikle uzun yolculuklarda rotaları dikkatlice incelemenizi öneririm. Bazı havayolu firmalarının yaptığı aktarmalı uçuşlarla daha ucuz uçak bileti bulmak mümkün ama zaman yönünden çok vakit alıyor.

İster aktarmalı ister aktarmasız uçun, yüzlerce rota seçeneği ile uçak bileti firmaları ile ilgili sayfamızdan karşılaştırma yaparak, tercihinizi belirleyebilirsiniz. Fiyatının yükselmesinden korkup, karar veremediğiniz uçuşa Bilet3.com üzerinden rezervasyon yaparak, önleminizi alabilirsiniz. Bu hem size zaman kazandıracaktır, hem de diğer seferleri detaylı inceleme fırsatı tanıyacaktır. Bilet fiyatlarını etkileyen pek çok sebebi ele almaya çalıştık, seyahat planınızı oluştururken bu önerileri dikkate alabilirsiniz.

Diğer Yazılar

Hemen Satın Al

Uçak biletlerindeki anlık fırsatları değerlendirin, İndirimler kazanın.

Kampanyalar